دکتر پوستر

منو

برنامه‌های هفته‌ی گرافیک ۱۴۰۰ و ‎ورکشاپ «طراحی برای همه»


با نزدیک شدن به روز جهانی دیزاین و با توجه به شرایط خاص کشور درخصوص محدودیت‌های کرونا و ماه رمضان، برنامه‌های بزرگداشت هفته‌ی گرافیک امسال شکل دیگری خواهند داشت. در نظر داریم که هر سه‌شنبه (شروع از ۷ اردیبهشت، روز جهانی گرافیک) یک برنامه‌ی گفتگوی زنده (لایو) در کنار دمنوش_شب داشته باشیم که در آنها به طور متناوب از تجربیات مهمانهای خارجی و نیز مهمان‌های شناخته شده‌ی ایرانی بهره ببریم. در انتها به نمایشگاه “ارتباطات در دنیای دیجیتال” خواهیم رسید.
‎دو‌ ورکشاپ کاربردی خواهیم داشت که یکی از آنها مختص طراحان گرافیک عضو انجمن و دیگری برای عموم طراحان خواهد بود.
‎برای شروع از روز جهانی دیزاین که سه شنبه هفتم اردیبهشت است با اولین گفتگوی زنده بین خانم‌ها مهردخت دارابی و کِلی اندرسون طراح شناخته شده‌ی امریکایی آغاز می کنیم و ساعت ۹ شب در برنامه‌ی دمنوش_شب پای گفتگوی ایشان با موضوع “طراحی برای همگان” که شعار امسال ایکودی است می نشینیم
‎پنجشنبه نهم اردیبهشت کلی اندرسون ورکشاپی کاربردی و جذاب با عنوان “اوریگامی های تودرتو” به انگلیسی و با ترجمه‌ی همزمان مهردخت دارابی خواهد داشت که ورود از طریق ثبت نام برای تمامی طراحان گرافیک (اعم از عضو و غیر عضو) آزاد است.
‎گفتگوی زنده ی بعدی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت است که در آن آقایان علی باقری (طراح پوستر) و محمدعلی حدت (طراح پیشکسوت پوستر فیلم) با موضوع “طراحی پوسترهای فیلم” به گپ و گفت می‌نشینند.
‎پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ورکشاپ پوستری دو روزه با عنوان “خطوط امتداد” توسط “کلی سالکو مک آرتور” طراح گرافیک و استاد دانشگاه میشیگان امریکا به انگلیسی و با همراهی مهردخت دارابی فقط برای طراحان گرافیک عضو انجمن برگزار خواهد شد.

igds.ir's profile picture


انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برگزار می‌کند:
‎ورکشاپ «طراحی برای همه»
‎مدرس: کِلی اندرسون با همراهی مهردخت دارابی
‎هدف:
‎آموزش خلاقیت و متفاوت فکر کردن، به سادگی و از طریق اوریگامی برای همگان.
‎ در این ورکشاپ ما صفحات کاغذی را به شکل طراحی‌های اوریگامی تا می‌کنیم تا عملکردی متفاوت پیدا کنند و از  طریق متفاوت دیدن، خلاقیت را تجربه می‌کنیم.
‎وقتی کاغذ به چپ/راست کشیده می‌شود بطور همزمان به بالا/پایین هم کش می‌آید، شبیه به یک فنر کاغذی چندوجهی.
‎این رفتار به ندرت در طبیعت یافت می‌شود و بیشتر به مهندسی با قطعات مکانیکی سنتی شبیه است
‎در حقیقت اولین آرت ورکی که در این ورکشاپ درست خواهیم کرد، در طراحی ماهواره به‌کار رفته است
‎الگو‌(پترن) به دست آمده در طراحی کارت، پارچه یا حتا فضاپیما استفاده می‌شود
‎شرایط ورود به ورکشاپ:
‎ورود برای همه‌ی طراحان گرافیک (اعم از عضو یا غیر عضو انجمن) آزاد می‌باشد.
‎تعداد محدود می‌باشد.
‎نیازی به دانستن زبان انگلیسی نیست
‎ورکشاپ ترجمه‌ی همزمان خواهد داشت.
ضروریست که
‎پس از ثبت نام فایلی را که از طریق ایمیل یا واتس‌اپ برای‌شما ارسال می‌شود بر روی کاغذ آچهار پرینت بگیرید
۱- هزینه شرکت در این ورکشاپ برای علاقمندان عضو انجمن به صورت رایگان است و اعضا پس از پرداخت حق عضويت سال جاری خود با ارسال نام و نام خانوادگی، کد عضویت و شماره موبایل خود تا تاریخ سه‌شنبه ۷ اریبهشت ۱۴۰۰ به واتساپ شماره ۰۹۱۲۹۵۸۳۱۶۶ می‌توانند در این ورکشاپ ثبت نام کنند.
۲- هزینه شرکت در این ورکشاپ برای علاقمندان غیر عضو ۱۵۰ هزار تومان می‌باشد لطفا مبلغ مورد نظر را به شماره حساب ۲۹۶۸۱۰۰۱۰۰۷۰۳۲۹۲ بانک پاساگاد به نام انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران پرداخت نمایید و سپس تصویر فیش پرداختی را به همراه نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود، تا ۷ اردیبهشت به ایمیل انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران info@igdsداتir ارسال کنید.

دسته :  اخبار روز

دیدگاه ها